Technology

Najważniejsze widowisko - mundial w Katarze

17.11.2022, 13:31 0 komentarzy
Najważniejsze widowisko - mundial w Katarze

Dużymi krokami zbliżają się zawody w Katarze, a większe grono mężczyzn z fascynacją odlicza przyszłe dni. W sieci tworzy się mnóstwo głosów na temat tego, która reprezentacja zwycięży zawody, a która ma na to znikome perspektywy. Komentarzy w stosunku do różnych kopaczy też nie zabraknie. Czy jedyne w swoim rodzaju wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej niezapomniane uniesienie?

Rewelacyjność mistrzostw

Obecne rozgrywki będą wielce unikalne, wbrew pokaźnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do tej pory zostały zrealizowane. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze między drużynami odbywać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również jest specyficzna, albowiem wydarzenie wydarzy się podczas jesieni. Jest to też ostatni mundial, gdy startować będą zaledwie 32 ekipy piłkarzy, gdyż na następnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba drużyn powiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne wypowiedzi w społeczeństwie piłkarskim

Zbliżające się piłkarskie zawody są nieco bardziej dyskusyjne od swych poprzedników. Rodzą się komentarze, iż wybór państwa, w którym mecze piłkarskie mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich dostrzegalne jest dużej wielkości poirytowanie. Dookoła wydarzenia w kółko włóczyło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w okresie budowania boisk i reszty zaplecza, umarła ogromna liczba robotników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie zatrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego wydarzenia dla państwa islamskiego, którym jest Katar.

Jaki zespół podniesie złote trofeum?

Mimo większej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza wydarzenia, i tak miliony osób biorą aktywny udział w procesie, typując różne zespoły do wygrania całego turnieju. Głównymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz