Technology

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze ukraińska kadra mierzyć się będzie z narodowym zespołem Walii!

16.10.2022, 11:58 0 komentarzy
O miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze ukraińska kadra mierzyć się będzie z narodowym zespołem Walii!

Piłkarscy fani z całej Europy w ubiegłym tygodniu z ciekawością oczekiwali na pojedynek zespołu Ukraińskiego z reprezentacją narodową Szkocji. To byłoby całkowicie normalne spotkanie jeszcze kilka miesięcy temu, lecz okoliczności znacząco się zmieniły. To starcie barażowe w pierwszej chwili miało zostać rozegrane 3 miesiące temu, jednakże problemem była atak rosyjskiej armii na teren Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zaapelowała o opóźnienie meczu barażowego, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska. Świeży termin ustalony został na czerwiec i obydwie drużyny były uszykowane do walki. Faworyta do triumfu w tym starciu barażowym bez cienia wątpliwości było naprawdę ciężko wskazać. Z olbrzymią determinacją podchodzili do tego starcia barażowego piłkarze Ukrainy, by pokazać światu, iż są zmotywowani oraz przygotowani do rywalizacji na boisku.

Z kolei drużyna narodowa Szkocji chciała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Trener od początku tego starcia krzyczał swoim piłkarzom, iż muszą być skoncentrowani i nie mogą popełniać błędów. Narodowa drużyna Ukrainy znana jest z tego, iż jest w stanie kreować szybkie kontry, które z reguły kończą się golem. Trzeba podkreślić fakt, że to spotkanie było naprawdę bardzo elektryzujące. Ukraińscy piłkarze byli jednak tego wieczoru zdecydowanie skuteczniejsi od swoich przeciwników. Gola numer jeden udało im się zdobyć w 33. minucie, kiedy do bramki trafił Jarmołenko. Pierwsza połowa tego spotkania była prezentacją dobrze zorganizowanej gry ukraińskich zawodników, którzy skutecznie odpierali zapędy ofensywne kadry Szkocji. Wynikiem jeden do zera dla ukraińskiej drużyny skończyła się pierwsza część tego pojedynku. W drugiej połowie tego pojedynku mieliśmy szansę oglądać aż trzy gole. Dwukrotnie do siatki strzelali zawodnicy narodowej kadry Ukrainy i raz piłkarze Szkocji. Starcie zakończyło się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Narodowa kadra Ukrainy dzięki tej wygranej nadal ma szansę dostać się na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze.

Zostaw komentarz

Popularne

Subskrybuj

Tagi